Kalıcı Makyaj

Cosmetics

 • Long time liner

  Long Time Liner Kalıcı Makyaj

  İlk olarak Almanya’da keşfedilmiş bir yöntem olan Long Time Liner Kalıcı Makyaj uygulaması daha sonraları İsviçre, Kanada, Fransa ve İspanya’da ün kazanmış. Ve nihayet Türkiye’de! Peki Long Time Liner nedir? Yıllardır bildiğimiz kalıcı makyajdan farkı nedir? Long Time Liner’ın kalıcı makyajdan farkı hücre yenilenmesi ile iki yıl içinde kaybolmasıdır. Yani makyajınızda değişiklik yapmak isterseniz 2 yıl sonunda Long Time Liner uygulamanız kendiliğinden siliniyor. Ayrıca kendiliğinden silinmeden de lazerle sildirme şansınız var. Bu uygulamada, uygulamayı size yapacak olan Linergist yani uzmanınız çok önemli. Çünkü 2 yıl boyunca yüzünüzde duracak olan makyajın nasıl olacağına karar vermek çok kolay değil. Uygulama yaptıracağınız yeri ve uzmanı seçerken o kişinin önceki çalışmalarına, uygulama yaparken çekilmiş fotoğraflarına ve uzman hakkındaki yorumlara bakmanızı tavsiye ederiz.

  Long Time Liner uygulaması 3 farklı bölgeye yapılıyor.
  Kaşlar , Gözler ve Dudaklardır
  Detaylar

  Kaş : Kaşlarımız ifademizi belirlemede temel rol oynarlar. Zaman içinde ya da doğuştan kaşlarda seyreklik ya da şekil bozukluğu olabilir. Yüzünüze en uygun şekil ve renk belirlenerek sizin de onayınız ile bir ön çizim yapılır. Kıl tekniği uygulanarak, varolan kaşlarınızın arasına kaş şeklinde doğal çizimler yapılır. 15-20 gün sonrasında 2. bir rütuş uygulaması ile şekil ve renk sabitlenir, kaşlarınız son derece doğal bir görünüme kavuşur.

  Göz: Kirpik dibine veya gözün alt çizgisine uygulanan ince, doğal hat sayesinde, kirpikleriniz daha sık görünür ve bakışlarınız derinlik kazanır. En çok tercih edilen uygulamalarımızdan biri eyeliner uygulaması, çünkü günlük hayatımızda hem vakit alan bir uygulama, hem iki göze aynı şekil ve kalınlıkta eyeliner çizmek güç hem de günün sonunda, akması, silinmesi, dökülmesi bizi zor durumda bırakıyor. Kalıcı eyeliner’ınız ile rahatça spor yapıp, yüzebilir veya duşa girebilirsiniz.

  Dudak: Öncelikle cildinizin tonunu tamamlayan bir renk seçilir. Daha sonra Conture® Make-up ile dudak çizginiz belirgin hale getirilir. Ardından dudağın tümü ‘’Tonlama” tekniği ile sizin için seçilen rengi uygulayarak dudaklarınızın mükemmel bir görünüme kavuşması sağlanır.
 • microblading

  Microblading (Yarı Kalıcı, Kaş Canlandırma) yöntemi nedir?

  Microblading Kalıcı Makyaj Sanatında Dünyada kaş yapımında son nokta olağanüstü doğallıkta , manuel bir yöntemdir. Geleneksel Kalıcı Makyaj Kıl Teknikleriyle kıyaslandığında yarı kalıcı olarak kabul edilir. Pigmentlerin epidermise yerleştirilmesi klasik kalıcı makyaj kıl tekniğinde kullanılan iğnelerden 3 kat daha ince ve çoklu iğneler kullanılarak yapılır. Rengi yüzeye yakın yerleştirdiğimiz için net ve çok ince görünür. Bu yöntem kaşlarının görünümünü güzelleştirmek yüz estetiğine önem veren herkes için idealdir. Sonuçlar, mevcut kıl miktarına bakılmaksızın doğal görünümlü, tüy gibi vuruşlardır. Saç dökülmesine yol açan alopesi, trikotilomani veya başka koşullardan müzdarip kişilerin yanı sıra basitçe kaşlarından hoşnut olmayan kişiler Microblading'ten oldukça yarar sağlar.

  Bu yöntemde kullanılan pigmentler asıl kaş renginize uyması ve kaşlarının halen mevcut ise bunlarla mükemmel şekilde uyum sağlamak üzere formüle edilmiştir. Sonuçlar doğal, kusursuz ve dolgun görünümlü bir kaştır. Başlangıçta kaşlar daha koyu görünür ancak iki haftalık süre içinde önemli ölçüde solar. Cildin pigmenti ne kadar iyi tutacağını öngörmek çok zor olduğu için bir yenilemenin yapılmasını sağlamak son derece önemlidir.

  İşleminiz için bir teknisyen seçmeden önce LÜTFEN önceki işlerini gözden geçiriniz. Körlemesine gitmek hiçbir zaman iyi bir fikir değildir. Maharetli olan kalıcı makyaj microblading uzmanları her zaman önce/sonra resimleri sunar. Her zaman kendi gözlerinizle görerek ve önceki işlerine dayalı olarak düşünerek bir karar veriniz. Sonuç olarak bu sizin yüzünüz ve hatta yarı kalıcı makyajda olsa birsüre kullanacağınızı unutmayız.. Bu harika, ileri teknolojiye microblading ile ilgili dünyada ihtiyacımız olan her bilgiye ulaşabiliriz. Bunu yararınıza kullanın ve güvenli kalın.

 • KLASİK TEKNİK

  Öncelikle cilt temizleme losyonuyla temizlenmelidir. Ardından dezenfektan ile o bölge tekrardan dezenfekte edilir.

  Kaş şekli belirlenmeden evvel o bölge uyuşturulur. Uyuşturulduktan sonra kaş çizilir, ardından kişiye nasıl bir kaş yapılacağı gösterilir. Çünkü uygulama sonrası sonuç bu şekilde çıkacaktır. Aynı şekilde üzerinden geçilmelidir. Bunun için yapacak uzman çok önemlidir.

  Cihaz çalıştırılarak nemli bir pamuk üzerinde denenir. Ardından kullanılacak pigment boya iyice çalkalanır. Ten, göz ve saç rengine uygun olarak boya belirlenir.

  Hazırladıktan sonra mikro steril olan iğne ucu makineye geçirilir. Herkese uygun tek kullanımlık iğne olması çok önemlidir.

  Cihaz çalışır durumdayken iğne boya kabında yaklaşık 5 saniye kadar tutulur. Boya alınır, bir pamuk üzerinde denendikten sonra kalıcı makyaja başlanabilir.

  Kalıcı kaş makyajı tekniğinde iki teknik kullanılmaktadır. Bir tanesi dolum tekniği, ikincisi ise kıl tekniğidir. Dolum tekniğinde seyrek kaşlı olan kişilerin kaşlarının araları kalıcı makyaj tekniğiyle doldurulur.

  Kişilerin en çok tercih ettiği uygulama dolum tekniğidir.

 • FOTO GALERİ

PROFESYONEL MAKYAJ

Hairdressing

 • Günlük Makyaj

  Günlük hayatta yapılan makyajdan daha farklı olan profesyonel makyaj daha kalıcı ve daha mat görüntüye sahip olması nedeniyle fotoğraf çekimlerinde, özel günlerde ve profesyonel amaçlarda kullanılır. Kullanılan malzemeler ise profesyonel makyaj malzemeleri satan yerlerden edinilmeli ve profesyonel makyaj konusunda deneyimli makyözler tarafından yapılmalıdır.

  Profesyonel makyaj konusunda deneyimli bir makyöz bu işin eğitimini almış olmalıdır ve profesyonel makyaj konusunda deneyimli olmalıdır. Hepimizin yüz şekli ve cilt yapısı birbirinden farklı olduğu için makyözün karşısındaki yüzü önce tanımalı ve ortaya çıkarılması gereken güzel yüz hatlarını belirginleştirecek bir makyaj uygulaması yapmalıdır. Profesyonel makyaj uygulayan makyözler genellikle film/dizi setlerinde, podyum arkasında, makyaj uygulama hizmeti veren kuruluşlarda, medya kuruluşlarında çalışırlar veya bağımsız olarak çalışıp çeşitli etkinlikler için makyaj uygulaması yaparlar.

  Malzemeleri ise makyajın daha kalıcı olması sebebiyle günlük kullandığımız malzemelerden farklı olarak daha mat, kolay çıkmayan ve su geçirmeyen ürünler tercih edilmelidir. Cildi iyi nemlendiren bir baz, akmayan dağılmayan kusma yapmayacak kapatıcı bir fondöten, su geçirmez akmayan rimel, takma kirpik, cildi uzun süre yağlandırmayacak pudra makyajın kilit parçalarıdır.

  Uygulanan fondöten ve pudranın aynı renkte olması veya gerekirse şeffaf pudra uygulanması önerilir. Ten ürünlerinn ciltle aynı tonda olması, boyunla yüz arasında renk farklılıklarının olmaması gereklidir. Ten makyajı pütürlü ve cakey gözükmemelidir. Bunun için makyajdan önce cildi iyi nemlendirmeli ve ince tabaka halinde uygulamaya başlayarak istediğimiz kapatılıcılığa getirmeliyiz. Fondötenin içerisinde SPF yani güneş koruyucu kremi olmayan ürünler ve içerisinde aydınlatıcı bulunmayan ürünler kullanmalısınız çünkü fotoğraflarda ve flaş ışıklarında olduğunuzdan beyaz çıkmanız olasıdır. Makyajda sadece bir bölgenin dikkatleri çekmesi önemlidir. Göz makyajı ağırlıklıysa yüzün geri kalanında dikkat çekecek yerler olmamalıdır. Kırmızı rujla beraber koyu göz makyajı klasik bir makyaj hatası olabilir.

  Bir diğer önemli konu ise takma kirpiklerdir. Takma kirpikleri uyguladıktan sonra eyeliner çekilmeli ve rimel sürülmelidir. Göz için kullanılan tüm ürünler su geçirmeyen ve akmayan ürünler olmalıdır. Bu tarz makyajı çıkarmak için de yağ bazlı makyaj temizleme ürünleri kullanmalısınız. Son olarak, profesyonel makyajı profesyonel yapan şey pürüzsüz ve kusursuz görünmesidir. Bunun için cildinizdeki kızarıklık ve göz altı morluklarının kapanmış olması önemlidir. Cildin tümünün eşit renkte olması bu makyajın püf noktasıdır.

 • GELİN MAKYAJI

  Kadınlar yaşamlarının her anında güzel olmaya çalışırlar. Özellikle özel gecelerde tüm herkesi kendilerine hayran bırakmak isterler. Bu özel gecelerden en önemlisi de kendi düğünleridir. Düğünde kusursuz görünmek için sadece seçtikleri gelinlik yeterli değildir. Gelinlik kadar makyajlarının da doğru ve kusursuz olması gerekir.

  Peki hayatınızın bu en önemli gününde nasıl kusursuz ve mükemmel görünebilirsiniz?

  İşte bu özel gün için kusursuz gelin makyajı önerileri,

  Öncelikle gelin adayları abartılı makyajdan kaçınmalıdırlar. Sade bir makyaj her zaman daha güzel ve etkilidir. Kusursuz makyajın önemli şartlarından biri de kusursuz cilttir. Bu yüzden uygulanacak pudra ve fondöten çok önemlidir. Ten rengine uygun fondöten ve pudra seçilmelidir. Sürülen fondötenin tabaka halinde olmamasına dikkat edilmelidir. Kusursuz gelin makyajının tamamlayıcılarından olan göz makyajı da gelin için ayrı bir öneme sahiptir. Çok koyu far hariç her türlü far tercih edebilir. Far olarak siyah ve suya dayanıklı rimel seçilmelidir. Kirpikleri daha uzun ve gözleri daha büyük göstermek için kirpikler kirpik aparatıyla kıvrılmalıdır. Kaşlar da belirli oranda belirginleştirilmelidir. Göz makyajını tamamladıktan sonra kusursuz gelin makyajınızı allıkla devam edebilirsiniz. Şeftali tonlarında allık seçerek elmacık kemiklerinizi ortaya çıkarabilirsiniz. Hoş bir görünüm için yanaklardan yukarı, saç diplerine doğru allık sürülmelidir.

  Makyajın son adımı ruj seçimidir. Etkileyici dudaklara sahip olmak için pembe ve erik kurusu renkleri seçilmelidir. Bundan sonra da dudak kalemiyle dudaklar belirginleştirilmelidir.

 • Porselen Makyaj

  Profesyonel eğitim almış bir makyöz ya da makyörün kişinin yüz anatomisini doğru analiz ederek uygun renk ve ürün kullanarak yaptığı makyajdır.

  Amaç kişinin yüzündeki güzel hatları ön plana çıkarabilmek ve istenmeyen kusurlu kısımları arka plana itme çalışmasıdır.

  Profesyonel makyaj için doğru makyaj teknikleride denilebilir.

  Profesyonel makyaj için makyöz ya da makyörün Yüzün anatomisini ( Yüz kemikleri,kafa yapısı,mimik kaslarını ) bilmelidir.

  Temel makyaj tekniklerini ,ışık-gölge oyunlarını yani modlajı bilmek gereklidir.

  Profesyonel makyajda makyaj hilelerini iyi bilmek ve doğru uygulayabilmek önemlidir.

  Yüz şekillerine göre makyaj tekniklerini ve göz şekillerine göre makyaj tekniklerini iyi bilerek bunun tekniğine göre çalışmak doğru makyaja ulaştırır.

  Renk ve ışık bilgisi,renklerin uyumu,renk valörünü, ışığın renkler üzerindeki etkisini iyi bilmelidir.

KAŞ DİZAYNI

kasdizayn

 • Kaş Besleme

  Uzman olan ekip ile kaş besleme tedavisiyle kaşlarınızı istediğiniz hacimli görünüme kavuşturmak oldukça kolay. Kaşlarınızdan memnun değilseniz, kaşlarınız seyrekse ve dökülüyorsa, ince kaşlara sahipseniz düzenli kaş besleme işlemiyle kaşlarınızı kalınlaştırabilirsiniz.

  Kaşlar ve kirpikler başta gözler olmak üzere yüz güzelliğini vurgulayan iki önemli şeydir. Ancak ya doğuştan ya da sonradan karşılaşılan bir takım sorunlarla yeterli güzellikte olmuyor ya da seyrelip dökülme gibi sorunlara maruz kalıyorlar. Ayrıca kaşların en çok başına gelen olumsuzluk ise acemi eller tarafından alınıp şeklinin bozulmasıdır. Bu durumda kaşları uzatmak ve yeniden şekil verilerek alınması gerekir. Ancak bunun içinde kaşların beslenip, gürleşmesi son derece mühimdir.

 • KAŞ, KİRPİK BOYAMA

  Kaş Kirpik Boyama Kaş ve kirpik, yüzün güzellik unsurlarıdır. Açık renkli kirpikler ve kaşlarda daha belirgin, daha renkli olması amacıyla yapılan saçınız ve teninizin rengine göre ayarlanabilen özel olarak hazırlanmış tüylere zarar vermeyen boyalarla yapılan kaş ve kirpik boyama işlemi sizi bambaşka bir havaya büründürür. Kaş ve kirpiklerimiz için kullanacağımız boya ve sarf malzemelerinin kalitesi de göz sağlığı için önemli bir unsurdur. Kaş-Kirpik Boyamasında estetik açıdan dikkat edilmesi gereken; kişinin saç ve ten rengine uygun olan rengin seçilmesidir.

  Uzman ekibimizle size en güvenli kaş kirpik boyama hizmetini sunmaktayız.

 • KİRPİK Perması

  Uzun yada kısa kirpikleriniz sert ve aşağıya doğru ise bunu kıvrık yapabilmek mümkün. Özel solüsyon ve yapıştırıcılarla uygulanan bu perma işleminin göze ve kirpiğe kesinlikle hiç bir zararı yoktur. Yani bilinen saç permasının aksine kirpiğe zarar vermeyen bir uygulamadır. Nasıl Uygulanır?

  • Kirpikleriniz temizlendikten sonra özel imal edilmiş rulolar kirpik diplerinize yapıştırılır. Kirpikler bu yapışkanlı rulonun üzerine doğru dikkatlice bir çubuk yardımıyla yapıştırılır.Tamamıyla ruloya yapıştırılan kirpiklere özel ilaç sürülüp bekletilir. Kirpik bakımını yapan bir diğer solüsyon la yapışkan maddenin çözümü sağlanır ve nemli pamuk yardımıyla rulolar çıkartılır.

  • Uygulama süresi yaklaşık 45 dakikadır.

  • 3.5 - 4 ay dayanır.

  • İlk yapıştırdıktan 20 gün sonra uygulama takrarlanır ise sonuç daha etkili olur.

  • Dökülme, kırılma gibi bir etkisi yoktur ve göze zarar vermez.

 • İpek KİRPİK

  İpek kirpik ekleme uygulaması, var olan kirpiklerin uzun görünmesini sağlar ve dolgunlaştırır. İpekten hazırlanmış olan bu takma ipek kirpikler, üst göz kapağındaki gerçek kirpiklere tek tek özel medikal yöntemler ile yapıştırılır. Kişinin göz yapısına göre ipek kirpiğin kalınlığı ve uzunluğu belirlenir. Kişiden kişiye, kirpik uzunluğu kısalığına ve seyreklik durumuna göre değişkenlik gösterir. Yaklaşık 1-1.5 saat süren uygulamanın sonucunda istenilen kirpik boyutu ve dolgunluğuna ulaşılır. Kirpikler ortalama 1 aylık dönemde, sisteme bağlı olarak her bir kirpiğe eklenen bu özel kirpikler de, bu doğal dökülme evresinde olanlarla beraber dökülmektedir. İpek kirpikler de sadece bu şekilde dökülmektedir. Aylık bakımlarda ise dökülen kirpiklerin yerine çıkan genç kirpiklere ekleme yapılarak seyrekleşen alanlar doldurulur.

  İpek kirpikler kirpiğin ucuna ekildiğinden kirpik dipleri hava alır. Kirpikler ipek malzemeden yapıldığı için son derece yumuşak ve hafiftir, uygulama sonrası hiçbir fazlalık ve rahatsızlık hissi oluşmaz, kişi günlük yaşamına rahatlıkla devam edebilir. Ayrıca özel medikal yapıştırıcısı kullanıldığından dolayı hipo-alerjiktir, göze hiçbir yan etkisi bulunmaz ve hassas göz çevresine dahi güvenle uygulanmaktadır.

  İpek kirpikler gerçek kirpik yapısına en fazla benzeyen ipekten yapıldığından dolayı gerçeğinden ayırt edilmesi oldukça zordur. Uygulama sonrası kirpikler oldukça doğal, gür, uzun ve kalın görünümlü olur. Üstelik banyo yaptığınızda veya makyajınızı temizlediğinizde ipek kirpikler zarar görmez, dökülmezler.

  Uygulama doğru yapıldığında ve düzenli bakım yapıldığında, doğal kirpiğin büyümesine bağlı olarak, ipek kirpikler ortalama 90 gün kullanılabilmektedir. Ancak, bu süre içinde gözün elle ovuşturulması veya doğal nedenlerle gerçek kirpik veya ipek kirpik dökülebileceğinden, takma ipek kirpik uygulamasının belirli aralıklarda bakımının yapılması gerekmektedir.

MEDİKAL El - Ayak Bakımı

Massages

 • Nasır TEDAVİSİ

  Nasır aslında ciddi bir sağlık sorunu olarak değerlendirilmez ve şayet ağrıya neden olmuyorsa tedavi edilmesi de gerekmez.

  Ağrıyla beraber gelişen nasır rahatsızlıklarında çözüm baskının sonlandırılması ve nasırın yumuşatılmasıdır. Büyüyen ve rahatsızlık vermeye başlayan nasırlar temizlenebilir fakat nasıra neden olan basınç ya da sürtünme unsuru ortadan kaldırılmalıdır.

  Nasırın Oluşma Sebepleri

  Parmak üstü ve parmak arasında oluşan nasırlar dar ve sağlıksız ayakkabı baskısından kaynaklanır. Ayak tabanında oluşan pes planus, pes cavus gibi nasırlar, basma bozukluklarından dolayı oluşurlar.

  Tedavi Süreci

  Nasırın oluştuğu bölgeye göre oluşum nedeni belirlenir. Nasırlı bölge cihaz yardımıyla temizlenir. Nasırı oluşturan sebepler ortadan kaldırılır. Destek aperatları veya kişiye özel tabanlık verilir. İşlem ağrısız ve acısızdır. Seans sayısı nasırın boyutuna göre belirlenir. Çoğu zaman ilk seans itibariyle ağrı ortadan kalkar. Seans sonrası hastalar günlük hayatlarına devam ederler.

 • Tırnak Mantarı Tedavisi

  Diğer adı Onikomikoz olan mantar enfeksiyonu sadece kozmetik bir sorun değildir. Mantar enfeksiyonu tırnağın yapısını bozarak kalınlaşmasına ve sertleşmesine aynı zamanda ayakta kötü kokuya da neden olur.

  Mantar Oluşumunun Sebepleri

  - Dar ayakkabı kullanımı,

  - Tırnak yaralanmaları ve bu yaralanma sonucu organizmaların yerleşmesi,

  - Havuz ortamları, halı saha tesisleri soyunma ve duş odaları,

  - Deri mantarının tırnağa bulaşması,

  - Ortak kullanılan terlik, tırnak makası, havlu vs.,

  - Sağlıksız ortamlarda yapılan manikür ve pedikür

  Tırnak Mantarının Yayılma Süreci

  Mantara yakalanan tırnaklar önce renk değiştirir daha sonra kalınlaşmaya başlar ve tırnak uçları çatlamaya başlar. Tırnak mantarı görselliğin dışında sağlığı da olumsuz yönde etkileyerek ölümcül sonuçlara dahi sebebiyet verebilir. Tırnak mantarı bakımı uzman kişilerce yapılmalıdır.

  İyileşme Süreci Kalınlaşan tırnaklar inceltilir kesilir ve mantar önleyici solüsyonlar iyileşme süresince kullanılır. Bakım acısız ve ağrısızdır. Seans sonunda hasta günlük hayatlarına döner. İyileşme süreci uzundur. 6-8 ay kadar bakım yapmakla beraber rahatsızlığın tamamen ortadan kalkması 1 veya 1,5 yıl sürer.

 • Batık TEDAVİSİ

  Tırnak batması çocuk, genç, yaşlı herkesin yaşayabileceği bir tırnak problemidir. Yürümeyi, ayakkabı giymeyi yani kısaca günlük hayatı zorlaştıran bir sorundur.

  Tırnaklar tırnak kökünde bulunan matrix adı verilen bölgede oluşturulur. Bazen tırnağın uç kısımları kıvrılarak yan taraftan deriye batar bazen de tırnak yatağına komple batarak o bölgede enfeksiyon oluşturur. Ağrı ve şişme gelişen tırnakta ayakkabı giymek ızdırap olur.

  Batığın Oluşum Sebepleri - Yanlış tırnak kesimi

  - Tırnak mantarı enfeksiyonu (onikomikoz)

  - Aşırı kilo

  - Genetik yatkınlık

  Batık Tırnak Tedavi Yöntemleri

  - 3TO Tel Sistemi

  - B/S Bant Uygulaması

  3TO Tel Sistemi

  Aynı diş teli gibi çengelli yapıya sahip teller batığın şekli ve yerine göre uzman tarafından uçları kıvırarak tırnak deformitelerini düzeltmek amaçlı kullanılır.

  Bu sistemle yatağı bozulup yanlardan et içine gömülü olan tırnak iki taraftan titanyum tellerle askıya alınıp ortadan sıkıştırılarak yukarı duğru kaldırılır. Tırnağın batık yuvasından kurtulup düz bir şekilde uzaması sağlanır.

  3TO uygulamsının hemen ardından hasta ayakkabısını giyer ve günlük yaşantısına devam eder.

  Ameliyata gerek kalmadan kullanılan bu yöntemle hasta belli periyotlarla kontrole gelir ve telin takıldığı yer değiştirilir.

  B/S Bant Uygulaması

  B/S Bant Sistemi, görsel olarak da yaz günleri açık terlik ve ayakkabılarda varlığının dışarıdan belli olmaması, oje uygulamasına uygun olması, batık problemi olup da tedaviden korkan çocuklar ve diyabet hastalarının batık tedavisinde enfeksiyon oluşmaması gibi nedenlerle tercih ediliyor.

  Batık tırnakta kullanılan B/S Bant Sistemi, uygulamadan önce tırnak yüzeyi freze ucuyla hazır hale getirilir. Özel solüsyonlarla temizlenir. Değişik boyutlarda olan bantlar kişinin tırnak boyutuna göre seçilir ve yatay bir şekilde tırnağa özel bir teknikle yapıştırılır. Kanca olmuş tırnakların batan kısımları yan kenarlardan yavaş yavaş açılmaya başlayarak iyileşme gözlenir. Belli periyotlarla bantın değişimi yapılmalıdır.

 • Basınç Bozuklukları

  Duis leo. Sed fringilla mauris sit amet nibh. Donec sodales sagittis magna. Sed consequat, leo eget bibendum sodales, augue velit cursus nunc,

 • Ayak Detoxu

  Detoks; Zararlı maddelerin vücuttan uzaklaştırılması anlamına gelir.

  2003 yılında Nobel ödülü almış iki Japon bilim adamının icadı olan, %100 doğal ve güvenli ayak detoksu cihazı ile vücuttaki toksinlerin birkaç seansta ayaklarınızdan atılmasını sağlıyor.

  Detoks cihaz uygulaması, vücudun fiziksel ve ruhsal enerji seviyelerini, canlılığı ve direnci yükseltmek için uygulanırken, aynı zamanda vücudu toksinlerden, kimyasallardan, radyasyondan, ayrıca cilt katmanlarında bulunan ve vücudun toksin atmasını engelleyen diğer yabancı maddelerden de arınmasını sağlar. Bunun sonucunda metabolizma hızlanır, vücut daha az su tutar, enfeksiyon riski azalır, hafıza güçlenir, idrar kontrolü kolaylaşır, PH dengelenir, bağışıklık sistemi güçlenir, baş ağrısı, romatizma ağrılarını hafifletir, zayıflamaya yardımcı olur.

  Ayak detoksu nasıl uygulanır?

  Ayaklar su ile doldurulan Ion Detoks Spa yönteminin uygulandığı cihaz içine yerleştiriliyor. Ayaklarda vücuttaki her bir organla bağlantılı olan noktalar bulunuyor ve cihaz çalışmaya başladığında bu noktalardan hücre duvarları arasındaki biriken zehirli maddeler çıkmaya başlıyor. Seans boyunca zehirli maddeler (toksinler) bu noktalardan vücuttan suya atılıyor. Uygulama iki aşamada gerçekleşiyor. İlk aşama, negatif iyonları vücuttan çıkarma şeklinde oluyor. İlk aşamada, negatif iyonlar, elektroforez sayesinde vücuttaki lenfosisteme sızıp toksinlerle ve atık maddelerle birleşiyor. Vücut sıvılarında toksinler pozitif elektrik yükü taşıyor ve gelen negatif iyonlar onları kendine çekerek yükünü pozitife çeviriyor ve suda erimesini sağlıyor. İkinci aşamada ise lenften tüm toksinler çekiliyor. Mikroskobik büyüklüğünde olan tüm zararlı maddeler, ayak tabanında bulunan 20 binden fazla ter bezi sayesinde suya atılıyor.

  Detoks’u kimler yaptırmalıdır? Baş ağrısı, yorgunluk şikâyeti olanlar.

  Kabızlık problemi ve Sindirim bozuklukları çekenler.

  Kaygı, sıkıntı, stres problemi olanlar.

  Akne (Sivilce) problemi olanlar.

  Eklem ağrıları çekenler.

  Bel sertliği ve sırt ağrıları çekenler.

  Alkol, sigara, kafein vb. maddeleri tüketenler.

  Sağlıksız ortamlarda çalışanlar (Endüstriyel kimyasalların bulunduğu ortamlar - kaynak, boya, tiner vb.)

  Hava kirliliğinin olduğu şehirlerde yaşayanlar.

  Uyku problemi çekenler.

  Sağlık düzenini korumak isteyen herkes.

  Ayak detoksu kaç seans yapılmalıdır?

  İlk başlangıçta kür uygulaması 14-21 seans, haftada 2-3 seans şeklinde önerilir. Daha sonra yaşam boyu haftada 1 veya 15 günde 1 uygulama yapılması tavsiye edilir. Seanslar yaş grubuna göre ortalama 30 dakika sürer.

  Ayak detoksu sonrasında neler hissedilir?

  Uygulama yaptıran kişiler işlemden hemen sonra kendilerini uyuşuk ve yorgun hissederler; yararlarını birkaç gün sonra görmektedirler. Uygulama sonrasında ise kişi günlük yaşamına kaldığı yerden devam edebilmektedir. Ayak detoksu hangi durumlarda yapılamaz?

  Kalp pili olanlar,

  Hamile ve emziren kadınlar,

  8 yaşından küçük çocuklar,

  Organ nakli ameliyatı geçirenler,

  Kemoterapi veya radyoterapi görenler.

 • Ayak TERLEMESİ

  Ayak terlemesinin nedenleri, terleme ter bezlerinin vücut ısısını korumak için yaptığı doğal bir eylemdir. Ayak terlemesi de son derece normal bir durumdur. Terleme koku oluştuğunda insanları rahatsız eden bir durumdur. Aslında ter kokusu olmayan bir salgıdır. Terin kokmasını sağlayan ise bakterilerdir. Bu sorun kadın ve erkek herkesi etkileyebilir. İnsanlar bu sorun sebebiyle fiziki sağlık ve psikolojik açıdan olumsuz olarak etkilenir. Ayakta terleme olması hem mantar enfeksiyonunun oluşmasına, hem de kötü koku oluşmasına neden olur. Küçük yaşlardan itibaren herkesi etkisi altına alabilen bu sorun, insanları sosyal yaşamadan uzaklaştırabilen bir durumdur. Bu nedenle sebeplerin belirlenerek, mutlaka tedavi edilmesi gerekir.

  Ayak terlemesinin nedenleri nedir?

  Ayaklarda fazla miktarda terleme olması ter bezlerinin aşırı çalışmasından kaynaklanabilir. Ter bezleri normalde vücut ısısını sabitlemek için terleme faaliyetine girer. Vücudun bazı bölgelerinde özellikle ayaklar ve ellerde çok sayıda ter bezi bulunmaktadır. Bu nedenle ayaklarda terleme fazla miktarda olabilir. Ayakların ısısının olması gerektiğinden fazla olması, ter bezlerinin aşırı çalışmasına sebep olacaktır. Bunun yanında kalın çorapların giyilmesi, vücut sıcaklığının düşmesi ve ateşli bir hastalık geçirilmesi de ayak terlemesinin sebepleri arasındadır. Bu etkenler ayaklardaki ısıyı yükselttiğinden, terlemenin artmasına neden olur. Yaz ve kış uygun olmayan ayakkabıların giyilmesi de ayakları terletebilecek sebepler arasında yer alır. Ayakkabıların suni deriden yapılması, hava almaması ayaklardaki ısıyı yükselteceğinden terlemesine neden olur. Uzun süre ayakkabıların içinde kapalı kalan ayaklar terler ve bakterilerde kötü bir kokuya sebep olur. Ayak terlemesi nedenlerinden biri de sistematik hastalıklar olabilir. Diyabet, obezite, tiroit bezi hastalıkları bu şekilde terlemelere sebep olabilir.

  Ayak terlemesi nasıl önlenir?

  Uygun ayakkabıların tercih edilmesi, ayakların ısınarak terlemesine engel olacaktır. Kapalı ayakkabılar ayakların hava almasını sağlayacak yapıda olmalıdır. Bu şekilde ısı oranı ayarlanabilir. Terleme kontrol altına alınmazsa, bakterilerin üremesi artar ve ter kokuya sebep olur. Hava koşullarına uygun çoraplar ve ayakkabılar giyilerek, ter bezlerinin fazla miktarda çalışmasına engel olunmalıdır. Ayak terlemesi ancak ayakların ısısının normal seviyelerde tutulmasıyla önlenebilir. Terlemeye neden olduğundan, aşırı kilolar verilmeli, rahatsızlıklar tedavi edilmelidir.

CİLT BAKIMI

Massages

 • CİLT BAKIMI

  Bakımlı bir cilt ile bakımsız bir cilt arasındaki en büyük fark 35 – 40 lı yaşlardan itibaren bariz bir şekilde kendini göstermektedir. Genetik yapısı iyi olmasına rağmen iyi bakılmayan bir cilt olduğundan daha yıpranmış görünür , ancak tam tersi genetik yapısı güçlü olmayan bir cilt doğru ve düzenli bakım ile olduğundan çok daha genç ve sağlıklı görünecektir. Unutmayın ki cildimiz sağlığın aynası gibidir en ufak bir rahatsızlıkta çiçek gibi solar. Bundan dolayı sadece estetik açıdan değil sağlık açısından da cildimizin temizlik ve bakımına özen göstermek yaşımız ilerledikçe oluşacak kırışıklık ve deformasyon gibi problemlerin önlenmesi bakımından çok faydalıdır. Aksi takdirde UV ışınları,makyaj, serbest radikaller, sigara,stres, hava değişimleri ve yanlış beslenme cildimizi olumsuz yönde etkiler ve genç yaşta olmamıza rağmen yorgun ve solgun görünmemize neden olur.

  Cildimizin canlılığı, parlaklığı ve diriliği en önemli sağlık göstergelerindendir. Dolayısıyla 20’li yaşlardan itibaren her bayanın temizlik, bakım ve koruma amaçlı olarak ayda bir kez cilt bakımı yaptırması çok faydalıdır. Cilt Bakımı mutlaka konusunda uzman kişiler tarafından kişinin yaşı ve cilt yapısı göz önünde bulundurularak ve kesinlikle uygun ürünler kullanılarak yapılmalıdır.

  Nermin Sönmez Güzellik merkezimizde uygulanan Cilt Bakımının standart süresi 1,5 saattir ve bu süre zarfında , işlem sonunda size yapılan bakımın farkını hissettirecek düzeyde son derece kapsamlı bir çalışma yapılır.İşlem sırasını aşağıda görebileceğiniz bu bakım ile en önemli amacımız cildin temiz , canlı ,ve sağlıklı görünmesini sağlamak sivilce , kırışıklık , sarkma, hassasiyet , leke gibi mevcut problemleri kontrol altına almak ve yaşlanma etkilerini olabildiğince yavaşlatmaktır.

  Profesyonel cılt bakımında kullanılacak süt , tonik , krem , maske , serum , ampul , peeling , aromatik yağlar ile Cildinize nem depo edilir , yağ dengelenmesi sağlanır, Mimik çizgileri ve kırışıklıklar kontrol altına alınır.

  Cilt bakımıyla ilgili dikkat edilecek hususlar:

  1. Günde 2 litre su için.

  2. Kalitesiz makyaj ürünleri kullanmayın.

  3. Sigara içmeyin.

  4. Aşırı güneşlenmeyin.

  5. Makyajınızı çıkarmadan yatmayın.

  6. Cildinizi her gün nemlendirin.

  7. Her hafta 1 peeling yapın.

  8. 15 günde bir maske uygulayın.

  9. Sivilce ve komedonları bilinçsizce sıkmayın.

  10. Uzun süre klimalı ortamlarda bulunmayın.

  11. 3 günde 1 eriyinceye kadar bir buz kalıbını cildinizde gezdirerek dolaşımı hızlandırın.

  12. Ve bakılan bir cilt ile bakılmayan bir cilt arasındaki farkın ileriki yaşlarda daha çok kendisini göstereceğini unutmayın.

  Cilt Bakımı İşlem Sırası

  1.Cilt analiz

  2. Süt ve tonik

  3. Peeling

  4. Ozon –Buhar (Okilipüs yagı)

  5. Vakum

  6. Siyah Nokta Temizligi-yüksek frekans

  7. Göz çevresi (serum-krem)

  8. Maske

  9. Serum-Ampul iontoforez

  10. Anti-aging Yüz masajı

  11. Thermofreeze ile krem

  12. Yüksek frekans(yüz-saç-boyu)

  13. yüz masajı

  14. Vakum sprey

  15. Süre:1,5 saat

 • SİVİLCE BAKIMI

  Sivilceler karma ve yağlı cilt yapısına sahip kişilerde özellikle ergenlik dönemi başta olmak üzere sıkça rastlanan bir cilt sorunudur.Ancak bu hem yağlı ve karma ciltte sivilceleşme olacağı anlamına gelmez.Çünkü bu tamamen hormonların etkisi ile salgılanan yağ(sebum)oranı ile ilgilidir.

  Cilde sürekli parlak bir görünüm veren yağ salgısı zamanla gözenekleri tıkayarak özellikle alın-burun ve çene bölgelerinde siyah nokta ve komedonların oluşmasına neden olur.Eğer kişi düzenli olarak cildini bu siyah noktalardan arındırmaz ise bunlar gözenekleri tamamen tıkar,cildin hava almasını engeller.Buda zaman içerisinde cildin solgun ve cansız gözükmesine neden olur ve en önemlisi yağ salgılanması devam ettiği için oluşan siyah noktalar önce sivilcelere daha sonra da yoğunlaşarak akne ve kistik aknelere dönüşebilir

  Bu konuda dikkat edilmesi gereken en önemli husus cildin doğru ürünler kullanılarak temizlenip, dezenfekte edilmesidir.Ayrıca sivilceleri sıkmak da çok sakıncalı bir işlemdir.Bu daha sonra sivilcelerin daha çok yayılmasına sıkılan yerlerde leke ve çukurlar kalmasına neden olabilir.

  Biz salonumuzda bu konuda her şeyden önce kişinin cilt yapısı,yaşı,yeme-içme alışkanlıkları ve sivilce yoşunlugu gibi konuları göz önünde bulundurarak işleme başlıyoruz.Sivilce bakımı için tamamen bu yönde geliştirilmiş özel ürünler (süt-tonik-serum-ampul-maske gibi) kullanarak cildin derinlemesine temizlenmesi,siyah noktalardan arınmasını yaş salgısının dengelenmesini,gözeneklerin sıkılaşmasını ve en önemlisi hiçbir şekilde sıkma işlemi yapmadan sivilcelerin kurutulmasını ve yenilerinin çıkışının önlenmesini sağlamaktayız. Eğer çok yoğun bir akne problemi ile karşı karşıya isek o zaman bir hekime danısarak hormon testi yapılmasını öneriyoruz.

 • GÖZ ÇEVRESİ BAKIMI

  Çok ince ve hassas yapıda olmasından dolayı göz çevresi yaşlanma, hastalık, yorgunluk, uykusuzluk gibi olumsuz etkilerin en kolay fark edileceği bölümüdür. Kimi insanlar göz altlarının devamlı mor olmasından , pek çok kişi göz altı torbalarından ve bazılarıda göz çevresinde oluşan çizgilerden şikayet etmektedirler. Aslında göz çevresi bakımını genel cilt bakımından ayrı düşünemeyiz, fakat göz çevresi hassas olduğu için özel ürünler kullanılmalıdır. Öncelikle kişinin yaşı ve cilt yapısı gözönünde bulundurularak problemin derecesi tespit edilmelidir. Örneğin gözaltı torbaları ve morlukları genetik bir durum olabileceği gibi aşırı yorgunluk sonucu sonradan da oluşabilir yada bunlar dolaşımla ilgili bir sağlık probleminin göstergesi olabilirler. Daha çok açık tenli kişilerde gözüken morluklar pek çok kişiyi rahatsız etmektedir.

  Ayrıca genç yaşlarda göz çevresinde oluşmaya başlayan çizgiler kuru cilt yapısına sahip kişilerde sıkça görülmekle birlikte çok sigara içen ve fazla mimik hareketleri yapan kişilerde de hızla oluşmaktadır.İşte bu ve buna benzer şikayetleri önlemek için, doğru ürünler kullanılmasını ve ayda bir kez göz çevresi bakımı yaptırılmasını öneriyoruz. Önerimiz tıpkı kapsamlı bir cilt bakımı gibi ayda 1 kez yaklaşık 1 saat süreyle kırışıklıkları, torbalanmaları, morlukları önlemek ve azaltmak amacı ile özel göz çevresi bakımı yapılması ve bu işlemi uygularken süt, krem, tonik, ampul, serum ve maskesi ile sadece göz çevresi için geliştirilmiş özel ürünlerin kullanılmasıdır.

  1. Çok sıcak su ile duş almayın.

  2. Her banyodan sonra soğuk su ile masaj yapın.

  3. Üstsüz güneşlenmeyin.

  4. Doğru sütyen kullanın.

  5. Sütyensiz spor yapmayın.

  6. Sürekli yüz üstü yatmayın.

  7. Çok sık kilo alıp vermeyin.

  8. Düzenli olarak nemlendirici bir krem ile masaj yapın.

  9. Özellikle boyun, omuz ve kolları çalıştırcı egzersizleri ihmal etmeyin.

MASAJ ÇEŞİTLERİ

Massages

 • KLASİK MASAJ

  Klasik masaj üç temel hareketi birleştirerek (uzun sert vuruşlar, ovma ve küçük dairesel hareketler) uygulanır.

  Tansiyonu düzenler, ağrıyan kasları yumuşatır kan dolaşımını arttırır ve rahatlama sağlar. Klasik masaj zihin, ruh ve beden bütünlüğünü dengeleyen Uzak doğu kökenli bir uygulamadır. Salonumuzda deneyimli masözler tarafından yapılmaktadır. Günlük hayatın yorgunluğundan ve stresinden kurtulmak isteyenlerin değişmeyen adresi olan masaj salonları sayesinde sizde stresten arınabilir ve klasik masaj yaptırmanın ayrıcalığını doyasıya yaşayabilirsiniz. Keyifli ve güzel bir masaj sizinde en doğal hakkınız.

 • AROMATERAPİ

  Aromaterapi nasıl uygulanır?

  Aromaterapi şu yollarla uygulanır:

  -Masaj yoluyla: Masajın iyileştirici ve dinlendirici özelliği sayesinde insanlar rahatlatılır ve böylece bitkisel öz yağlar sisteme daha çabuk girerek emilim gerçekleşir.

  -Kompres yoluyla

  -Teneffüs/Buğu yoluyla

  -Banyo yoluyla

  -Mekanın kokulandırılmasıyla
  Aromaterapi ne gibi sıkıntılara iyi gelir?

  Aromaterapi, aşağıdakiler de dahil, pek çok sıkıntıya iyi gelir.

  -Kas, Kemik ve Eklem Sorunları, bel ve sırt ağrısı

  -Eklem iltihaplanmaları/ romatizma

  -Spor yaralanmaları,kas ve eklem rahatsızlıkları (burkulma, incinme vb.)

  -Stres Kaynaklı Sorunlar

  -Stres, anksiyete, huzursuzluk, tedirginlik, gerginlik, uykusuzluk

  -Deri şikayetleri, (deri kaşıntıları ve döküntüleri, egzama vb.)

  -Başağrısı/ migren

  -Kadın Sağlığı

  -Regl sıkıntıları (sancılı regl ağrıları, aşırı kanama, reglden kesilme vb.)

  -PMS (regl öncesi gerginlik, şişkinlik, huzursuzluk vb.)

  -Menopoz ile ilgili sorunlar (ani hormonal değişiklikten kaynaklanan terleme, sıkıntı, gerginlik, şişkinlik vb.)

  -Hamilelikteki Sıkıntılar

  -Rahatlayamama

  -Bel ve sırt ağrıları

  -Bacaklarda şişme
  Diğer Rahatsızlıklar

  -Solunum sorunları (astım, bronşit vb.)

  -Dolaşım sorunları (tansiyon, baş dönmesi vb.)

  -Sindirim sorunları (kabızlık, hazımsızlık vb.)

  -Kulak, burun, boğaz (sinüzit, kulak ağrısı vb.)

  -Selülit ve kilo problemi
  Aromaterapi kim tarafından ne kadar sıklıkla uygulanmalıdır?

  Aromaterapi her şeyden önce gerçek bir terapist tarafından uygulanmalıdır. Çünkü bitkisel öz yağlar çok yoğun ve dikkatli kullanılması gereken yağlardır. Terapi öncesi yapılan öngörüşme sonunda belirlenen ihtiyaca göre haftada bir uygulanması yeterlidir. Bu arada, Aromaterapi’nin etkisi zaten, uygulamadan sonra bir kaç gün sürecektir.


  Aromaterapi, kimlere uygulanabilir/uygulanmalıdır?

  Yukarıda da değindiğimiz gibi bir çok fizyolojik sıkıntının yanısıra Aromaterapi duygusal ve ruhsal sıkıntılar için de oldukça yararlıdır. Aromaterapi’den faydalanmak isteyen bir kişinin belirli bir şikayeti olması gerekmez. Kişinin sağlığını koruması için derin dinlenerek Aromaterapiden faydalanması mümkündür.
  Aromaterapi kimlere uygulanmamalıdır/uygulanamaz?

  Aromaterapi’nin, bebeklere, hamilelere ve alerjik bünyeye sahip insanlara uygulanmaması gerekir. Bu nedenle, Aromaterapist terapiye başlamadan önce, kişinin sağlık durumunu ve sağlık geçmişini içeren bir öngörüşme yapar.
  Aromaterapi, bitkisel ilaç olarak kabul edilebilir mi? Bitkisel ilaçların çoğunun içeriğindeki aktif maddelerin, diğer ilaçlar gibi nelere iyi geldiği bellidir. Kullanılan bitkisel yağların da aktif içeriği ve nelere iyi geldiği bilinmektedir. Bu anlamda Aromaterapi’de kullanılan bitkisel öz yağlar ile bitkisel ilaçların aralarında çok temel fark yoktur

 • MEDİKAL MASAJ

  Genel manada doktorların önerdiği adı tıbbi masaj olarak ta bilinen bu masaj, belli noktaların tedavisinde önerilen masajdır.

  Bütün uygulamaların önemi, uygulama yapan kişinin bilinçli ve yaptığı işin uzmanı olması gerektiği gibi bu masajda aynı niteliklere sahip terapistin tercih edilmesiyle hizmet alınmalı. Medikal masaj, uzun vadeli düşünüldüğünde uygulamanın ilk rahatlama sağladığı gibi sonraları oluşabilecek bir çok rahatsızlığın ön temennisi diyebiliriz. Masajın hepsinin faydaları ayrı ayrı yerlere nüfus eder, medikal masajında zamanla yavaş yavaş bedene zarar veren etkin durumları ortadan kaldırır, bunların içinde kamburlaşma, bel ağrıları gibi birbirleriyle orantılı rahatsızlıkları ortadan kaldırmada kullanılan masaj türüdür.

  MEDİKAL MASAJIN FAYDALARI
  - YORGUNLUK.

  - FİZİKSEL YORGUNLUK

  - FİZYOLOJİK YORGUNLUK

  - BİOKİMYASAL YORGUNLUK

  - MEDİKAL MASAJIN BAŞLICA FAYDALARIDIR.